Özgeçmiş

profdrmehmetaksoy

Prof. Dr. Mehmet Aksoy 1965 yılında Gaziantep’te doğdu.1983 yılında Gaziantep Lisesi’nden mezun oldu.

Üniversite öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) tamamladıktan sonra 1990 yılında tıp doktoru ünvanını aldı.

1 yıl mecburi hizmetten sonra İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Dahiliye Kliniği ve sonrasında İstanbul Siyami Ersek Kalp Hastanesi Kardiyoloji Bölümünde ihtisasını yaptı ve 1996 yılında kardiyoloji uzmanı oldu.

2000 yılına kadar Siyami Ersek Kalp Hastanesi’nde kardiyoloji uzmanı olarak çalıştı.
2000 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Kardiyoloji Anabilim Dalı’nın kuruluşunda yer alarak Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. 2000 yılında doçent, 2006 yılında profesörlük ünvanını kazandı.

 

AKADEMİK GEÇMİŞİ

Prof. Dr. Mehmet Aksoy’un 120’nin üzerinde ulusal ve uluslarası bilimsel yayını, bildirisi, kitap ve çeviri yazarlığı bulunmaktadır.

İki defa Türk Kardiyoloji Derneği ve bir defa Türk Dünyası Kardiyoloji Birliği tarafından “Genç Araştırmacı Ödülüne” layık görülmüştür.

Ulusal ve uluslarası çok sayıda toplantıda davetli konuşmacı olarak görev almıştır.

Yine ulusal ve uluslarası toplantılarda canlı yayınlarda eğitici operatörlük yapmıştır.

Prof. Dr. Mehmet Aksoy, Avrupa Kardiyoloji Derneği ve Türk Kardiyoloji Derneği üyesidir.

2006-2016 yılları arasında Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu’nda yer almıştır. Bu süre içinde Üye, Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak çalışmıştır. Ulusal çok sayıda projede yönetici olarak görev yapmıştır.